Mladší florbalistky skončily v Těšanech třetí pouze o skore

mladsi_tym_gs_flor-holky.jpg

Že by, snad? Že by náš malý, amatérský, věčně vysmátý oddílek florbalistek, trénujících pouhou hodinu týdně v neflorbalové hale nebyl na turnajích za otloukánka? Ano, i to je možné. Děvčata ze sekundy, tercie a kvarty se 22. 10. zúčastnily tradičního okrskového klání v Těšanech, kam poslední dobou přijíždějí pravidelně pouze Pozořice. Spolu s domácími jde o favority, týmy, které mají nesrovnatelné podmínky a zázemí k tréninku. Přesto holky ze Šlapanic letos nebyly ten třetí vzadu, hrály svůj doposud nejlepší turnaj a kromě devíti vstřelených branek dokázaly Pozořice v jednom se svých vzájemných zápasů porazit 5:3! Dramatické poslední utkání bylo zápasem o druhé místo, po suverénních Těšanech právě vyšší vítězství nad Pozořicemi mohlo Gymnáziu Šlapanice vynést kýžené stříbro. Holky se do zápasu pustily s nebývalým odhodláním a těsně po polovině vedly 5:1. Jeden další gól a fantastické druhé místo by si na skóre vybojovaly, jenže Pozořice dokázaly snížit. Přesto jde o vynikající výsledek a radost umocnilo druhé posobějdoucí ocenění pro Radku Hanákovou, coby nejlepší gólmanku turnaje. Zaslouží si ho, práce měla ze všech nejvíc a některé její zákroky by byly ozdobou sestřihů do Branek, bodů, vteřin.

Tým GŠ reprezentovaly:
Brána: Radka Hanáková (sek.)
Obrana: Terezie Skotáková (sek.), Pavla Nesrovnalová, Klára Pernicová (obě ter.), Lenka Blažková (kva.)
Útok: Eliška Čechová, Barbora Horáková, Eliška Jelínková (všechny sek.), Dominika Lešanyčová, Sára Jobranová (obě ter.), Lucie Weinlichová (kva.)

Při této příležitosti také děkuji rodičům Sáry Jobranové, kteří pro tým zajistili nemalý sponzorský dar. Díky těmto financím mohly holky nastoupit s novou výbavou (sada florbalek, brankářská výstroj) a na příští turnaj dokonce pojedou ve zbrusu nových dresech (o které se nebudou muset dělit s kluky).