Leden pro děvčata stříbrný

ivancice_2016-2.jpg
ivancice_2016_jpg_50682.preview.preview.jpg

Na začátku ledna se pravidelně utkávají hráčky z kvinty - oktávy se svými vrstevnicemi z ostatních středních škol v regionu. Turnaj se letos konal v Ivančicích, kam přijelo soutěžit celkem pět dívčích florbalových oddílů. Reprezentantky Gymnázia Šlapanice sice odstartovaly turnaj poměrně krutou porážkou 0:6 od budoucích vítězek turnaje, ale pak dokázaly uhájit cenný bod při remíze 4:4 s domácími a další dva vítězné zápasy ozdobené čistým kontem znamenaly konečné umístění na skvělé stříbrné pozici za "nepřemožitelnými" hráčkami Tišnova, které neztratily v turnaji jediný zápas. V turnaji se holky musely vyrovnat s odstoupením Nikči Matějkové kvůli nemoci, v obraně za ni výborně zaskočila Denisa.

Tento turnaj byl posledním pro trojici oktavánek, které od primy svědomitě chodily na tréninky, zlepšovaly se a nakonec se školním týmem dosáhly několika úspěchů. Činily se i letos, Anička i Markéta vstřelily po třech gólech a Martina v brance uhájila dvě zmiňovaná vítězství s čistým kontem. Za vše, co v týmu dokázaly, ale i za pohodu, kterou kolem sebe šířily a za pomoc mladším hráčkám na našich kombinovaných trénincích, jim patří velké díky.

Gymnázium na ivančickém turnaji reprezentovaly:

Brankářka: Martina Husáková (oktáva)

Obránkyně: Pavla Sikorová (septima), Karolína Klašková, Nikola Matějková (obě sexta), Veronika Slonková (kvinta)

Útočnice: Anna Mazánková, Markéta Naušová, Denisa Buchtová (všechny oktáva), Veronika Horáková (septima), Karolína Němčanská, Gabriela Pašová, Tereza Ondrůšková (všechny sexta)