Takhle to tenkrát bylo ...

  Až se budeme v budoucnu pídit po atletických úspěších naší školy, možná bude tento článek potřeba. Takže, jak to vlastně tenkrát bylo?

  "Já to asi nestihnu, jsem v zácpě (dopravní)...", tak to byl první telefonát rána. No nevadí, snad to stihneme, a když ne, tak určitě ještě něco pojede. Druhý telefonát zněl: "Kde jste v tom vlaku?" "Nikde, čekáme na tebe." A ten vlak s dotyčnou, říkejme jí třeba Natálka, odjel. "Nevadí, počkej na nás na nádraží v Břeclavi, lístek si kup u průvodčího." "Holky, vlak jede za hodinu, stihneme to, ale sprinterky a výškařky se budou muset rozcvičovat už od nádraží." 

  Cca o hodinu později. "Kolik jsi platila?" "Nic." "Tak jdeme!"

  Tahle humorná scénka proběhla 29.9.2010 při cestě na krajské finále Středoškolských her v atletice, do Břeclavi. Naše dívky postoupily z okresu s 5861 body. Tak jaké to bylo dneska?

  Lépší než na okrese. Po 60 to však tak nevypadalo. Holky poněkud zaostaly za svými výkony z okresu. Ale pak se ten stroj rozběhl. Na výšce přibyly 4 cm a Terka Svobodová obsadila skvělé 3. místo. Na 800m všechny tři zlepšily své výkony, Jana a Lada zaběhly pod 3:00 a bodové konto narůstalo. Na dálce i kouli přibyly centimetry, někdy opravdu jeden, někdy 4, a tak se náš účet plnil více. I 200m přineslo více bodů než na okrese. Takže žádný div, že štafeta ukrojila 8 s a uzavřela náš bodový účet na 6229 bodů.

  A jak vypadá tato hromada ve srovnání s ostatními? Mistryněmi, a to doslova, se staly domácí závodnice s 8623 body. A dále? Hodně vyrovnané, pohlédněte níže.

1 Gymnázium Břeclav     8623        
2 Gymnázium Vyškov     6900        
3 Gymnázium Matyáše Lercha Brno     6822        
4 Biskupské gymnázium Brno     6512        
5 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo     6287        
6 Gymnázium Šlapanice     6229        
7 Gymnázium Blansko     6106

A tak být přes 6000 bodů je paráda, ovšem 58 trochu zamrzí. Ne! Nebuďme neskromní.

Holky děkujeme, holky děkujeme!

P.S. ČD neprodělaly, Natálka byla na naší jízdence.

Výsledky

Fotogalerie